Archiwum lipiec 2011


lip 27 2011 Dlaczego warto pracować za granicą?
Komentarze: 0

Bardzo duża grupa Polaków (zwłaszcza młodych) pracuje poza granicami kraju. Ci, którzy zostali nad Wisłą, bardzo często taką decyzję komentują stwierdzeniem, że to pójście na łatwiznę. Wydaje się jednak, że z takiego wyjazdu można wyciągnąć bardzo wiele doświadczeń, które okażą się pomocne w dalszej karierze i życiu prywatnym. Jeśli więc w czasie edukacji lub zaraz po niej, masz szansę odwiedzić inny kraj, nie wahaj się.
Analitycy rynku pracy jednym tchem wymieniają cały szereg korzyści, które towarzyszą wyjazdom zarobkowym. To nie musi być przecież tylko i wyłącznie „szara konieczność” lub „ostateczne wyjście”, jak niektórzy nazywają emigrację zarobkową. Jak wskazują badania, ludzie, którzy mieli okazję pracować za granicą, wracają do kraju bardziej zaradni, otwarci na nowe pomysły oraz kreatywni. Częściej także zdobywają pracę.
Język
To niezwykle często pojawiający się atut, który towarzyszy wyjazdom zarobkowym. Przebywanie w towarzystwie ludzi, którzy posługują się językiem obcym, jest najlepszym sposobem jego przyswojenia. Kontakt z „żywym językiem” sprawia, że dużo prościej samemu przełamać bariery i rozpocząć konwersację. Dodatkowo człowiek poświęca całą swoją uwagę warstwie praktycznej języka, mniej gramatyce, która skutecznie może zniechęcić do nauki. Jeśli mamy możliwość wyboru pracy pomiędzy miejscem, gdzie pracują rodacy a miejscem, gdzie przeważają obcokrajowcy, zdecydowanie wybierzmy to drugie. Na początku będzie trudniej, ale korzyści kontaktu non stop z językiem obcym okażą się zbawienne w skutkach.
Przełamywanie barier
Człowiek, który zastanawia się, czy praca za granicą to dobry pomysł,  często zadaje sobie pytania: czy sobie poradzę, czy dam radę, czy sprostam wymaganiom. Po przyjeździe i przepracowaniu pierwszych dni zwykle okazuje się, że łatwo klimatyzujemy się w nowym otoczeniu, a praca może dawać satysfakcję. Bariery przełamane. Nietrudno się domyślić, że po powrocie do kraju łatwiej będzie podjąć się nowych, nawet bardzo trudnych wyzwań i zadań.
Doświadczenie
Każdy, kto ubiegał się o pracę wie, jak ważne jest wykazanie się doświadczeniem. Pracodawcy zawsze pytają o dotychczasowe doświadczenie i umiejętności. Praca za granicą oraz umiejętności językowe mogą być ważnym argumentem dla przyszłego szefa za przyjęciem do pracy. Większość pracodawców bardzo pozytywnie ocenia doświadczenie zdobyte na zagranicznych rynkach pracy.
Kontakty
Zdobywanie wartościowych kontaktów to kolejny pozytywny aspekt zagranicznych wojaży. Znajomi rozsiani po całym świecie mogą w przyszłości okazać się bardzo pomocni. Często tak jak my przyjeżdżają z różnych stron świata do danego kraju w poszukiwaniu pracy. Poznajemy więc nie tylko obywateli kraju, w którym pracujemy, ale także przybyłych z innych państw. W dobie Internetu łatwo można także pielęgnować takie kontakty, a nawet zaplanować podróż w zupełnie obce nam strony ze świadomością, że jest tam ktoś, kogo znamy.
Zwiedzanie świata
Nie samą pracą człowiek żyje. Przyjęcie oferty pracy z innego kraju  to także okazja do podróżowania i zwiedzania. Nawet bardzo pracowici ludzie nie mogą zapominać o tym aspekcie i korzystać z okazji, że są w nowych, niepoznanych jeszcze miejscach.
Zarobki
Temat, który dla wielu powinien być pierwszy na tej liście. Nie jest tajemnicą, że zarobki na zachodzie są dużo bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Stąd wniosek, że praca na emigracji może w znacznym sposób przełożyć się na podreperowanie naszego budżetu.
Widać jak na dłoni, że praca za zagranicą otwiera przed nami wiele pozytywnych perspektyw. Wielu Polaków wraca do kraju z bagażem doświadczeń i grubym portfelem. Są też tacy, którzy  robią prawdziwą karierę zawodową za granicą. Z ciężką pracą i dużym samozaparciem wszystko jest bowiem możliwe.

blognbn : :
lip 26 2011 Ogłoszenia - Szukać czy dodawać?
Komentarze: 0

Masz coś do sprzedania a może chcesz coś kupić? W jaki sposób wyrazić tą chęć w internecie.
Jak ogłosić - dodać ogłoszenie
         Na temat "jak sprzedawać" (skutecznie) można 5 lat spędzić na studiach. Specjalista ds. marketingu internetowego to zapewne bardzo wartościowa profesja.

         Internet pozwala uczyć się być skutecznym w serwisach gdzie można sprzedawać przedmioty. Kupie - sprzedam - oddam.
         <br />
         Usługi oferuje lub po prostu szukam czegoś, kogoś lub chce się podzielić informacją i sprawdzić reakcje ludzi.
        
         Anonse - ogłoszenia z łacińskiego /adverto/ - dostrzegać, zauważać. Ten cel ma każde ogłoszenie darmowe.
   
    
         W internecie można w znaczący sposób zoptymalizować koszty. Dzięki temu serwisy ogłoszeniowe usługi zamieszczania ogłoszeń mogą
         
         świadczyć nieodpłatnie - za darmo. Konia z rzędem temu, kto znajdzie złoty środek na to jak sprzedawać skutecznie.
        
         O tym gdzie sprzedać każdy może zdecydować sam, umieszczając w swoim ogłoszeniu np. nazwę lokalizacji, której ono dotyczy.
         
         Np. Ogłoszenia Warszawa, Katowice, Olsztyn. O tym gdzie sprzedawać decyduje budowa struktury ogłoszeniowej. Bezużytecznym stał byś się jeden wielki słup ogłoszeniowy.
         
         Na pewno, prędzej czy później zabrakło by miejsca na naklejanie nowych ogłoszeń. Dlatego ogłoszenia w internecie dzielą się na różne kategorie.
      
         Kosiarki to sprzęt ogrodowy. Narty to sprzęt do wypoczynku w górach. Kawiarnia to rodzaj miejsca do spędzania wolnego czasu. Małe owczarki niemieckie to szczeniaki w kategorii psy.
    

Bezpłatne ogłoszenie to możliwość zakupu. Każdy z nas może na chwile znaleźć się we wszystko oferującej alejce handlowej lub taką aleje stworzyć.
 

blognbn : :
lip 23 2011 Refleksje o spłacie kredytu
Komentarze: 0

Niesamowity jest sposób w jaki bank realizuje spłaty kredytów. Weźmy np. kredyt mieszkaniowy na 30 lat. Normalnie idąc do banku żeby takowy dostać myślimy sobie że umowa z bankiem będzie np na 30 lat. Co za tym idzie spłata takiego kredytu powinna trwać właśnie 30 lat. Jakże mylne jest to założenie. Bank w tym momencie zachowuje się jak bilboard z reklamą kiełbasy za 3,99 za kg. Ciekawe ile jest kiełbasy w takiej kiełbasie. Tak samo sytuacja wygląda z kredytem. Zawieramy umowę, podpisujemy dyspozycje uruchomienia kredytu, następuje wypłata. Spłata pierwszej z 360 rat przeważnie ma miejsce 1ego lub 2ego dnia kolejnego pełnego miesiąca kalendarzowego. I tak rozpoczyna się nasza nierówna walka ze spłatą kredytu. Mijają kolejne miesiące, lata. Spłacamy kredyt oprocentowany np 5% w skali roku, z myślą że za parę lat sytuacja finansowa się poprawi i nadejdzie ten dzień kiedy spłacimy całość zadłużenia wcześniej. Np po 10 latach. Co ciekawe że spłacamy co miesiąc ratę w identycznej wielkości. Nadchodzi w końcu upragniony dzień kiedy to zebraliśmy wystarczającą ilość gotówki potrzebną do zamknięcia wierzytelności. Idziemy do banku, pieniądze przygotowany i nagle świat staje w miejscu. W placówce banku okazuje się że nasz partner przewidział taką ewentualność i przygotował nam kwotę do spłaty. Pod dywan zamiecione zostały odsetki. Odsetki na jakie umawialiśmy się z Bankiem na 30 lat. Bank okazało się nie chciał tyle czekać i odsetki zgromadził sobie pobrawszy z naszych rat płaconych w ciągu 10 pierwszy lat. Odsetki za całe 30 lat bank zarobił w 10 lat.

No i kto jest teraz głupkiem pyta się Bank. Po co przychodziłeś teraz spłacać kredyt wcześniej. Było się nie interesować tylko spokojnie płacić do końca okresu kredytowania. A tak po 10 latach winien nam jesteś nie mniej niż ci pożyczyliśmy. O odsetki pytasz... No cóż odsetek nadpłaconych nie zwracamy. Przez internet nie sprzedajemy i u nas zwrotów nie ma... Ha ha ha

lip 22 2011 Bankowość Internetowa
Komentarze: 0

Przez ostatnie 10 lat zmieniło się na rynku bankowym niemal wszystko. Banki pojawiały się i znikały, łączyły się. Zaoferowano całe spektrum nowych produktów. W końcu do gry weszły banki internetowe. Pierwsza dekada XXI w. stała pod znakiem rozwoju bankowości internetowej, boomu kredytów hipotecznych i rozwoju lokat strukturyzowanych. Z tych trzech elementów tylko ten pierwszy miał trwały i pozytywny charakter. Pozostałe dwa miały charakter koniunkturalny i dobiły się negatywnie na światowej bankowości. W ramach bankowości internetowej banki powinny oferować funkcjonalne produkty, zapewniające godziwe oprocentowanie i nie narażające klientów na ryzyko wynikające z wahań rynków.

 

Nowoczesna bankowość internetowa jest olbrzymim postępem. Czynni bank dostępny w zasięgu ręki w każdym czasie i miejscu. Daje klientowi olbrzymią swobodę wyboru oferty. Znakomicie ułatwia kontrolę swoich finansów. Zwiększa dostęp klienta do informacji o produktach i transakcjach. W konsekwencji zwiększa poziom partnerstwa między klientem a bankiem. Z drugiej strony bankowość internetowa to wzrost efektywnościowy zarówno po stronie klienta jak i po stronie banku. Po stronie klienta, bo szybciej i w dogodnym dla siebie miejscu i czasie może korzystać z szerokiej gamy produktów bankowych. Dla banku oznacza to głównie efektywność kosztową, co przekłada się na atrakcyjność oferty cenowej. W dłużej mierze z korzyścią dla klienta.

 

Stosunki między bankiem a klientem opierają się na zaufaniu. Zaufaniu co do bezpieczeństwa powierzonych bankowi pieniędzy, ale także zaufaniu co do stabilności polityki cenowej i produktowej.